Jdi na obsah Jdi na menu
 


Piercing obočí

PS:mno v obočí je to podle mě krásnýýý :))))) *IN LOVE* :))

Umístění:
Většinou je prováděn kolmo na obočí, pod úhlem cca 35 stupňů od zevního koutku očního. Může však být proveden kdekoli v průběhu obočí, ovšem pouze v rozsahu přímo nad střední částí oka - zornicí, tj. přibližně od poloviny obočí směrem zevně. Je tomu tak z toho důvodu, že přibližně v oblasti nad středem obočí probíhají větve supraorbitálního (nadočnicového) nervu, jejichž probodnutí může vyústit v trvalé následky, mj. obrnu - poruchu hybnosti víčka. Z tohoto důvodu by neměl být piercing prováděn příliš hluboko. Co se týče provádění pod úhlem, je to z toho důvodu, že šperk

umístěný zcela vertikálně ve vztahu k obočí má mnohem větší tendenci k tzv. protruzi, tj. postupnému posunu směrem dopředu, s následným vycestováním. V případě použití kroužku tento ve vertikální pozici trčí směrem kupředu, zatímco šikmo umístěný spíše směřuje naplocho. Výjimečně se používá umístění kroužku horizontálně nad obočím (varianta amerického piercera Angela Binnieho) a poté kroužek visí směrem dolů.Hloubka piercingu závisí na tom, kolik tkáně je k dispozici, či dostupné k podpoře piercingu. Každé obočí je po stránce anatomické odlišné. Většinou je poměrně ploché, a proto má piercing obecně mnohem větší tendenci, než v jiných místech, k vycestování, či dokonce rejekci (odvrhnutí). Pokud je obočí extrémně ploché a nemůže být snadno propíchnuto, napětí kůže zvyšuje tlak na šperk, čímž je usnadněno vycestování.
V některých případech může docházet jen k malým posunům či cestování a během fáze hojení se piercing nakonec definitivně usadí. Proto tam, kde lze předpokládat, že bude docházet k posunu, by neměl být piercing prováděn příliš hluboko.

Počáteční šperk:
Zvyklosti v užívání šperku jsou různé, základními 2 typy jsou kroužky a barbelly.


Hojení:
Údaje o délce hojení se poněkud různí, od 5-6 týdnů až po 2-4měsíce. Kloním se spíše ke kratšímu termínu. Samozřejmě to záleží na péči a ošetřování. Ovšem někdy může být piercing v této lokalitě velice problematický a to z několika důvodů. Kůže v oblasti obočí je poměrně tenká, není zde příliš mnoho tkáně, která by tvořila podklad pod piercingem a podpořila jej. Dále se zde vyskytuje množství vlasových folikulů, jež se následkem piercingu mohou zanítit a tvořit folikulární cysty. Obočí má funkci bránění vstupu nečistoty do očí, tyto poté mohou vstupovat i do rány. Dále je piercing vystaven velké zátěži ve spánku, kdy pohyb šperku zpomaluje a ztěžuje hojení.

Migrace:
Tímto pojmem se míní pohyb či posun šperku směrem ven z kůže obdobným způsobem, jakým se organismus brání přítomnosti cizího tělesa (jakým např. může být tříska apod) a může vyústit ve vycestování šperku. Projevuje se to tím způsobem, že množství tkáně, vzaté při prvotním piercingu se může neustále zmenšovat, postupně ubývat, až proroste šperk zcela ven mimo piercing. Nezáleží příliš na tom, jak dobře byl původně piercing proveden, bez ohledu nato může k migraci docházet. Snížení rizika dosahujeme použitím lehčího drobnějšího šperku s lepším efektem při použití barbelly.


Infekce:
Piercing obočí vzhledem k tomu, že snadno dochází ke kontaktu ze zevní nečistotou zachycenou obočím a řasami, dále pak mechanickým zatěžováním a pohybem a v neposlední řadě hojným nakupením vlas. folikulů, je k infekci zvýšeně náchylný. Je třeba být pečlivý při ošetřování piercingu, nicméně pokud dojde ke vzniku infekce, záhy může dojít k jejímu výraznému rozvinutí. Jelikož se pod víčkem nachází minimum tkáně, infekce se záhy může změnit v rozsáhlejší cystu. Oblast piercingu silně zarudne, je napjatá a může se dostavit silnější výtok z rány. V tomto případě je vhodné konzultovat piercera, či lépe lékaře, resp. se lze pokusit o ošetřování sám.


Nejvhodnější postup k odstranění infekce z rány je aplikace horkých obkladů - tj. obklad tamponu namočeného do horké vody snesitelné teploty,přiložení pod tlakem na ránu do doby, než teplo vyprchá, poté omýt oblast roztokem slané vody. Není vhodné násilně tlačit na ránu či vymačkávat obsah. Horký obklad je třeba opakovat několikrát za sebou, pokud nebudou všechna residua z rány odstraněna. Toto opatření je vhodné provádět cca 2x denně, do doby,než rána oplaskne. Pokud nedochází ke zlepšení, je následně vhodná aplikace antibiotik. Lékař mnohdy doporučí odstranit šperk, ovšem to není v této fázi vhodné, jelikož šperk působí jako drén a pomáhá odchodu výpotku z rány. Zřídkakdy, pokud ani přeléčení antibiotiky nezpůsobí potlačení infekce, není jiná šance, než šperk odstranit.


Jak se o piercing starat,co dělat či nedělat pro zdárné zhojení piercingu:
Obecně je péče o piercing stejná,jako v mnoha dalších lokalizacích. Denně je vhodné alespoň 2x ošetřit lokálně piercing. Při sprchování je nutno namočit oblast piercingu, odstranit všechny nečistoty (krusty), jež by mohly mechanicky poranit vnitřek piercingu, při použití kroužku tento očistit i v části procházející piercingem, oblast namydlit antibakteriálním mýdlem/pěnou (Radox, Protex), poté osušit čistým tamponem a aplikovat olejíček do oblasti rány. V případě použití barbelly lze k očištění šperku použít i měkkého zubního nového kartáčku.
Další metodou je používání roztoku slané vody (l/4 čaj.lžičky do šálku), poté obklady a čištění tamponem namočeným v roztoku, opět mechanické očištění, následné osušení a aplikace oleje (dětský, levandulový apod). Opět zahýbat šperkem tak, aby se olejíček dostal do nitra rány. Pokud pracujete v prašném prostředí, je vhodné omýt i během dne piercing alespoň čistou vodou.
Je nutno ponechat piercing. šperk v piercingu alespoň 6 měsíců, nebo dochází k uzavření piercingového kanálu. Během prvním málo dní je vhodné na noc si piercing přelepit volnou náplastí, aby nedocházelo ke vstupu infekce během spánku. Je vhodné spát na straně protilehlé k piercingu. Dále nutno udržovat v čistotě povlečení, zejména polštář. Je nutno dbát nato, aby nedošlo k poranění piercingu tahem za šperk (nevhodné žerty apod.).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Je to totální idiotství!

(David, 23. 7. 2012 17:02)

Milá děvčátka, pokud si myslíte, že rozpíchané tělo nějak zvyšuje vaši přitažlivost, tak jste na VELKÉM omylu.

Je to v cajkuu

(Any, 3. 5. 2009 20:40)

Mám taky piercing, včera jsem si ho nechala píchnout. jsem s ním maximálně spokojená. Bolesti se nebojte, není to nic, co byste nevydrželi. Dá se to přirovnat k tomu když Vám berou krev. A to jste přežili všichni ne? Mám to druhý den a musím říct, že mě to vůbec nebolí. Nenateklo to.. doporučuji čistit antibakteriálním mýdlem a framikoinem (dvakrát denně). Lidi běžte do toho, vypadá to krásně!!!

cena

(jarusik, 28. 4. 2009 16:42)

Ahojky,ja jdu pichat oboci pristi tyden,ale mam stoho vcelku strach,jdu k lekarce,ale zajimalo by me kolik to u ni stoji?dekuji za odpoved

hojení

(Peta, 29. 9. 2008 10:34)

Ahoj,mám pircing 9dní,lehce růžovou kůži okolo vpichů,stále pobolívá,ale žádná tekutina nevytéká.Může dojít k tzv.vycestování?Jak lze tomu předejít-stalo se to někomu z vás,zůstává prý nehezká jizva!Děkuji za odpověd.

DOBA HOJENÍ

(Houba, 24. 7. 2008 12:54)

s tímto článkem nesouhlasím. nechala sme si obočí píchat ne ve studiu ale u doktora a ten mi řekl, že doba hoejní potrvá 2 maximálně 3 týdny. mně se to obočí zahojilo za 2 týdny ;)

financ

(evi 16, 20. 7. 2008 19:20)

ahoj strašně ráda bych si ho nechala píchnout ale nevim jak to je po tý finanční stránce jestli u doktora nebo ve studiu a jestli by nebylo lepší nechat si to píchnout od kamaráda všechny lihy a tyhlety čistidla mam a pierc už taky.

piercing

(Ewik, 30. 6. 2008 20:50)

ahojky,dobrý studio je v Brně na Orlí,vůbec to nebolelo,a na zahojení se doporučuje borová voda(v lákarně cca.32kč) a lih(Alpa) piercing do obočí jenom doporučuju:))

Mno je mi 13 mno

(AnDy, 28. 6. 2008 11:12)

joj lidi ja chci piercing do oboci ae jasne ze si to necham umrtvit sprayem(nebo mast)!!!!!
jinac bych asi chcipla vite???
piste mi dobry studia v Brne na mail :ajka.pa@seznam.cz
dekuji predem

A čím

(Lulinka, 1. 6. 2008 17:03)

doporucujete piercing cistit? Nekdo radi teple obklad,nekdo zase teple obkladyse soli,nekdo jen antibakterialnim mydlem a nekdo zase jen peroxidem. Poradite?

a to mi je teprve 12:DxD

(Chacky, 21. 5. 2008 17:24)

na piercing do oboci du za 14 dni:Puz se nemuzu dockat akorat se trochu bojim jak se tady nemuzete dohodnout boli neboli:D

...

(Gregory, 25. 4. 2008 17:13)

Heh, ja jdu do toho pristi tyden...necham si pichnout oboci, ale akorad me zaskocila cena...treba oproti nausnici...ta me stala 121kc, kdezto pichnuti oboci vc. sperku stoji kolem 800kc. A bolest?? Jezis na tu se vykaslite...kdyz z toho mate takovej strach, tak na chvili zacente zuby a zjistite, ze to nebylo potreba. Spis se bojte, ze vam to pichne do nervu, ale ty jsou uprostred oboci, takze vpodstate mizive riziko...obobcovka je super vec, uz se na ni tesim, akorad rodice budou pyskovat, ze vypadam jak debil...ale jde o kazdeho jedince jak to vidi on sam, no ne? :D:D

;-)

(Verca, 2. 4. 2008 1:07)

Tak koukam, ze se na ty bolesti nemuzete dohodnout;) Ono asi zalezi na tom, kdo to dela a pak taky kazdy mame hranici bolesti jinde,ne?

V pohodě

(Moona, 15. 12. 2007 19:18)

taky sem se fakt hodně bála, halvně proto, že sem nebyla vubec rozhodnutá, jestli do toho jít nebo ne. Ale jakmile mě kámoška dotlačila do salonu, už to šlo rychle, nestačila sem ani ceknout. Co se týče propíchnutí, tak mě to trochu štípalo, vubec nic hroznýho. Mám to 5 dní a ani to nenateklo. Takže jděte do toho, anvíc to vypadá moc pěkně ;)

Dotaz

(Bara, 25. 10. 2007 22:03)

Nazdarek, muzete mi prosim nekdo odpovedet, jestli je mozny ten piercing bez problemu vyndavat a jestli - az me prestane bavit - mi tam budou videt vpichy, nebo jestli to zaroste a nezustane po piercingu ani pamatka. Moc dik za odpoved. Bara

tak jako

(terry, 14. 10. 2007 15:08)

někdo říká, jak to bolí a druhej, zeh to vůbec ani necitel :D tak jako fakt nvm, jesi si mám dát do oboří nebo ne...

Ale no tak

(corlinka, 17. 9. 2007 23:05)

Kdž jsem si šla obočí píchnout,tak jsem se příšerně bála...Ale ani nevim,kd mi to te velmi sympatický pán propíchl..Jenom mi řekl HOTOVO a já čuměla jak chleba z tašky.Nikdo se nebojte,vůbec to nebolí.Ani mi piercing nehnisal,hezky se mi zahojil,jen je důležité ho dezinfikovat.Bála jsem se usínat,abych za piercing nějak nezatáhla nebo tak něco,ale nic to není.Opravdu to stojí za to!!!

Oboci

(jirka, 19. 8. 2007 22:43)

Cauly lidi,piercingu v oboci se vubec nebojtevubec
Pichal jsem si to sam a vubec to nebolela a ani kapka krve nespadla...je to skvely jen se o to starejte a radne desinfikujte...

Super piercing

(ocelsperk, 2. 8. 2007 16:26)

Ahoj lidi, nejlevnější piercing a jiné ocelové šperky najdete na www.canecorzo.cz, nebo jestli víte něco lepšího tak mi to prosím doporučte. Děkuju

piercing

(baja, 1. 8. 2007 18:55)

čau lidi, bolí víc píchnutí jazyka nebo obočí?

obočí

(patriček, 24. 7. 2007 14:00)

to vůbec nebolí já mám taky v obočí a pod rtem a jdu ještě do jazyka a je to nádherný