Jdi na obsah Jdi na menu
 


G-Unit crew

50 cent

Pravé jméno: Curtis Jackson

Narozen: 6.července 1976, Queens, New York

Hmotnost: 175 liber (78 kg)

Výška: 5´15´´ (180 cm)

Stav: Svobodný

Matka: Sabrina Jackson (zemřela když mu bylo 8 let)

Otec: Neznámý

Syn: Marquis (narozen 1997)

vzdělání: Nedokončená střední škola (Andrew Jackson High School),školu nedokončil kvůli pobytu ve vězení.

Curtis Jackson,narodil se 6. července roku 1976 v New Yorku do ''čtvrti drog''.Neměl otce a jeho matka dealovala drogy,později byla zavražděna. Vyrůstal u prarodičů ve čtvrti Queens.50 Cent se zapletl s drogami,dealoval crack. V té samé čtvrti bydlel Jam Master Jay z Run-DMC. Měl vlastní studio a tak přivedl Centa k rapu. Jeho počátky nebyly slavné, nerozuměl formátu skladby, naučil se refrém a pak to ostaní. Jako první vydavatelství si vybral JMJ Records. Pak se seznámil s prezidentem Columbia Records,takže to bylo jeho druhé vydavatelství. S ním vydal album ''Power of the Dollar''. Z nehož se prosadil singlem ''How To Rob''. V dubnu 2000 byl před domem své babičky postřelen,padlo 9 ran z pistole .9mm.Byl střelen do ruky,tváře a hrudi. O pět měsíců později dal výpověd vydavatelství Columbia Records. Začal spolupracovat s Sha Money XL.Nahrál 30 písní které v roce 2001 vydal na kompilaci ''Guess Who's Back''. Jeho další album ''50 Cent is the Future'' které vydal v roce 2002 materiálně podpořil Jay-Z. A právě toto CD se dostalo na stůl komu jinému než Eminemovi. Eminem si ho okamžitě oblíbil. Eminem kontaktoval ''hitmakera'' Dr. Dre.50 Cent se s nimi spojil a tak vznikl hvězdný tým. Cent teď měl daleko lepší možnoti pod labely Aftermath/Shady/Interscope které kryje Universal Music. Em a Dre vůbec nezaháleli a začala spolupráce na Centovo nové album ''Get Rich Or Die Tryin'' což se dělo v roce 2002.6. února roku 2003 vychází album ''Get Rich Or Die Tryin'' z něj je první singel ''In Da Club'' jenž rapera co si říká ''50 Cent'' vystřelil na rapový vrchol. 50 Cent je ''hudební umělec'' jeho žánr je Crossover Rap/Hip-Hop.Nejdříve se živil jako drogový dealer.Přitom Rapoval. V roce 2000 se dostal z undegroundu a debutoval se singlem ''How To Rob'' z alba ''Power of the Dollar''. Pak podepsal smlouvu s Eminemovým vydavatelstvím a stala se z něj ''RAPOVÁ HVĚZDA''

____________________________________________________________________________

Young Buck

Datum narození: 15.03.1981 ( ve stejný den jako ja =-)

Místo narození: Nashville, Tennessee, USA

Znamení: Ryby

Člen skupiny: G-Unit

Životopis: Další z partičky G Unit nastupuje! A že není Young Buck jen do počtu, jasně dokazuje 14 trackový nářez na albu "Straight Outta Cashville" (2004). Producentem alba byl 50 Cent a Sha Money XL. Diskografie: 2004 Straight Outta Cashville

____________________________________________________________________________

Lloyd Banks

Datum narození:30.04.1982

Místo narození:Queens, New York, USA

Znamení:Býk

Člen skupiny:G-Unit

Lloyda Bankse objevil 50 Cent a a okamžitě ho zařadil do své crew G-Unit. Hned se spolu vypravili na dlouhé americké turné, při kterém vlastně celá tato deska "The Hunger For More" (2004) vznikala. Rappeři s sebou měli obrovský autobus, který se proměnil ve velké studio. Producentsky se na albu podílel Eminem.

____________________________________________________________________________

Tony Yayo

Občanské jméno: Marvin Bernard

Rok narození: 31. března 1978

Místo narození: Jamaica Queens (New York, USA)

Rodina: Maniyah (dcera, narozena v roce 2003)

Rodinný stav: svobodný

Marvin Bernard se narodil 31. března roku 1978 v černošské čtvrti Jamaica Queens v New Yorku. Tam také začala jeho pověstná kariéra. Jeho život je ale protkaný více negativními věcmi než těmi pozitivními. A jak se vůbec spřátelil s ostatními členy G-Unit? Setkání s Young Buckem, prvním, koho potkal po 50 Centovi, bylo dramatické. Namířil zbraň proti tehdy ještě neznámému Buckovi a touto unáhlenou bezstarostností přitahoval dospívajícího 50 Centa k sobě, když se pronásledovali v Southside, v Queensu. Dostat oba na roh Jamiaci byla šance setkat se tváří v tvář. Yayo říká: "50 ve mně viděl, že žiju pro rap, takže jsme spolu spolupracovali, rapovali, tudíž to byl normální přátelský vztah," říká Tony, zbožňující velikány jako např. Big Daddy Kane nebo Kool G Rap. "Takže jsme začali pracovat dohromady na ulici a pak, když začal 50 brát rap víc vážně, osamostatnil mě, protože ví, že jsem vybíravý a jen tak s nikým bych nespolupracoval."

____________________________________________________________________________

Spider Loc

Občanské jméno: Curtis Williams

Rok narozemí: 1979

Spider Loc je členem gangu Crips z L.A., dříve pracoval pod labelem Death Row (nyní jen Tha Row) a je teprve druhým rapperem, který býval westcoast členem a upsal se G-Unit Records. Jeho pravou rukou je Dj Whool Kid, s kterým vstopil do labelu G-Unit zároveň. Po Spiderově odchodu z Death Row Records se usídlil v Universal Records a tam se potkali poprvé s 50 Centem. Spider obdivoval jeho hudbu a 50ty mu nabídl, aby se také přidal G-Unit Records. Ovšem až poté, co si ho řádně prozkoušel.

____________________________________________________________________________

Olivia

Občanské jméno: Olivia Longe

Místo narození: Flatbush, Brooklyn, New York

Rok narození: 1981

Původ: Jamajsko-indiánsko-kubánsko-americko-dominikánský

Jako malá zpívala Olivia v kostele; chodila na hodiny klavíru, na kytaru a k učitelce zpěvu. Jako teenager účinkovala v klipech Janet Jackson, TLC a Salt-N-Pepa. Svoji kariéru odstartovala v srpnu roku 1999, tedy v jejích necelých 19ti letech

____________________________________________________________________________

Mase

Puffyho (Diddyho) chráněnec, Mase, se poprvé zviditelnil na 122. remixu skladby Only You z roku 1996. V roce 1997 následovalo jeho debutové sólo Harlem World, se kterým dobyl vrcholy hitparád. Se svojí dance party produkcí obkroužil valnou část amerických rádií. Hodně jeho fanoušku byli malé děti, hlavně dívky, proto byl Mase brzy terčem výsměchu.

V roce 1999 dal dohromady skupinu Harlem World, s níž nahrál album The Movement.Vydal také druhý sólový kousek Double Up. V roce 2004 Mase se vrátil zpět k rapu, vydáním nového alba Welcome Back.

____________________________________________________________________________

Mobb Deep

Mobb Deep

Official Queensbridge Murderers Mobb Deep fungují na scéně již od roku 1992, kdy vydávali své první tracky. Styl, do kterého se dají zařadit se nazývá hardcore rap. Dali se dohromady na střední škole a své první pecky měli v šuplíku již od svých 17ti let. Havoc a Prodigy vydali své první album v roce 1993 a jeho název zní "JuvenileHell", které produkoval Dj Premier. Jejich styl, který okamžitě oslovil mnoho fanoušků a je jistě jedním, který se nikomu jen tak nezdaří napodobit.

Pracovali s hvězdami jako Nas, Dj Muggs (Cypress Hill), Method Man, Rakim, Pete Rock, Camron či M.O.P. Jejich kořeny sahají do dekády let 90ých do ghetta Queensbridge ve městě New York. V květnu 2005 se upsali labelu G-Unit Records a nyní spolu tvoří jedno z nejúspěšnějších hip hopových impérií na světě.

____________________________________________________________________________

M.o.p

Mobb Deep

Lil' Fame a Billy Danzenie tvoří od roku 1993 tvrdé jádro hardcorové hip hopové skupiny M.O.P. Jejich agresivní styl se stal ihned populární. Debutové album neslo název "How About Some Hardcore." Další počin tohoto dua nesl název "To The Death" a vyšlo na jaře roku 1994. O dva roky později přišlo na svět další album tentokrát s názvem "Firing Squad." Třetí počin této čím dál více populární New Yorské kapely se jmenoval "First Family 4 Life" a byl vydán roku 1998. No a po dalších dvou letech se fanoušči dočkali alba "Wariors." M.O.P. za dobu jejich působení pracovalo s mnoha uznávanými umělci namátkou DJ Premier, Mobb Deep a spolu s touto new yorskou skupinou uzavřeli kontrakt dalším velikánem v oboru 50 Centem a nechali se začlenit do jeho labelu G-Unit.

____________________________________________________________________________

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

fuck off

(fuck off, 10. 8. 2008 19:48)

50 cent je emo chudáááček!